Apie MO kolekciją

MO muziejus, įkurtas asmenine mokslininkų Danguolės ir Viktoro Butkų iniciatyva, beveik dešimtmetį veikė kaip muziejus be sienų, o nuo 2018 metų tapo kokybiško laisvalaikio kūrybine platforma, buriančia aktyvią bendruomenę. Sukauptą apie 6 000 modernaus ir šiuolaikinio meno kūrinių kolekciją sudaro Lietuvos dailės aukso fondas nuo XX a. 7–ojo dešimtmečio iki šių dienų.

MO muziejaus misija – menas arčiau žmonių, daugiau žmonių prie meno.

Kūrinių kolekcija

MO muziejaus kolekcija – viena didžiausių Lietuvoje privati meno kolekcija, apimanti laikotarpį nuo 1960-ųjų iki šių dienų. Ją sudaro apie 6 000 lietuvių modernaus ir šiuolaikinio meno kūrinių. Nuo 2011 m. kolekcijai buvo suteiktas nacionalinės reikšmės statusas.

MO steigėjai Danguolė ir Viktoras Butkai kolekciją pradėjo rinkti dar 2008 metais. Į pagalbą pasitelkė prof. dr. Ramintą Jurėnaitę ir kitus menotyrininkus, kurie padėjo sistemiškai formuoti kolekciją. Jos branduolį sudaro gausūs tapybos, grafikos, fotografijos ir videomeno rinkiniai, juos papildo mažesnis skulptūros ir tarpdisciplininių menų (performanso, instaliacijos ir kt.) rinkinys.

Atspindėdama platų meninių stilių ir idėjų diapazoną kolekcija kviečia susipažinti su esminiais Lietuvos meno raidos procesais per pastaruosius 60 metų. Dalis surinktų kūrinių – ideologiškai Sovietų Sąjungoje nepriimtas menas, kuriam tuo metu didieji Lietuvos muziejai neskyrė dėmesio atsižvelgdami į valstybės politiką. Taip pat pristatoma ištisa kūrėjų karta, kuri į meno sceną įžengė atkūrus Nepriklausomybę. Daugelis kolekcijos autorių aktyviai kuria ir šiandien, yra pripažinti Lietuvoje ir užsienyje.

Kolekcija nuolat pildoma naujais ir aktualiais lietuvių meno darbais.