LTMKS

Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga įkurta 1998 metais ir tęsia 1994 metais įsteigtos „Metastudijos“ veiklą. Grupė siekia vienyti įvairių sričių, skirtingų disciplinų menininkus – dailininkus, režisierius, kompozitorius: organizuojamos ir prodiusuojamos tarpdisciplininio meno parodos, renginiai, rezidencijos, leidžiami leidiniai ir atstovaujami menininkai.
 
Tai vienintelė menininkų ir kuratorių valdoma organizacija Lietuvoje, veikianti ilgiau kaip dešimtmetį. Iniciatyva kilo iš buvusio Kęstučio Zapkaus VDA studentų kurso, vėliau prisidėjo Deimantas Narkevičius (g. 1964), teatro režisierius Oskaras Koršunovas (g. 1969), kompozitorius Gintaras Sodeika (g. 1961) ir kiti.
 
Sąjunga egzistuoja iki šiol, kai kurie nariai išėję, prisijungė daug jaunų menininkų. Sąjunga vienija daugiau kaip 70 šiuolaikinio meno kūrėjų ir priklauso Lietuvos meno kūrėjų asociacijai, tačiau visada buvo virtuali organizacija (be patalpų) ir organizuodavo renginius „Kablyje“, kareivinėse Šiaurės miestelyje, ŠMC, „Fluxus ministerijoje“ ir kitur.
 
Kolekcijoje – Gedimino Akstino, Jurgos Barilaitės, Lauros Garbštienės, Evaldo Janso, Patricijos Jurkšaitytės, Dainiaus Liškevičiaus, Lino Liandzbergio, Gintaro Makarevičiaus, Eglės Rakauskaitės, Eglės Ridikaitės, Dariaus Žiūros, Adomo Danusevičiaus, Joanos Kairienės, Kristinos Inčiūraitės, Artūro Railos, Ugniaus Gelgudos darbai.