Zapkaus mokiniai

Kęstutis Zapkus – lietuvių kilmės amerikiečių tapytojas abstrakcionistas. Zapkus gimė 1938 metais Lietuvoje. Baigiantis Antrajam pasauliniam karui su motina pasitraukė į Vakarus. Jis užaugo ir subrendo JAV, 1962 metais magistro laipsniu baigė Čikagos meno institutą ir toliau aktyviai kūrė. 1989 metais surengė pirmąją savo tapybos darbų parodą Lietuvoje. Lietuvai atgavus Nepriklausomybę buvo pakviestas dėstyti Vilniaus dailės akademijoje. 1992 metais atvyko ir vieną semestrą dėstė tapytojų kursui. Baigdamas dėstymą surengė savo mokinių darbų parodą „Geros blogybės“ Šiuolaikinio meno centre (žr. „Geros blogybės“). Kadangi nebuvo pasiūlyta pratęsti darbo sutarties, jis grįžo į JAV.
 
Zapkaus kurse mokėsi: Žilvinas Kempinas (g. 1969), Ieva Martinaitytė (Mediodia) (1968), Aidas Bareikis (g. 1967), Julius Ludavičius ( g. 1969) (visi keturi dabar gyvena ir kuria JAV), Patricija Jurkšaitytė (g. 1968), Gintas Vaičys (g. 1965), Saulius Mažylis (g. 1961), Leila Kasputienė, Saulius Šumskas, Giedrė Lilienė, Saulius Kruopis (g. 1960), Raimondas Žilys. Prie mokinių būtų galima priskirti ir Sigitą Maslauskaitę (g. 1970) bei Eglę Gineitytę (g. 1968) – jos buvo iš kito kurso, nedalyvavo nei Zapkaus paskaitose, nei minėtoje parodoje, nors individualiai su juo bendravo ir konsultavosi. 2014 metais Nacionalinėje dailės galerijoje Vilniuje buvo surengtos parodos – Kęstučio Zapkaus retrospektyvinė ir ją papildanti tapytojo mokinių  Žilvino Kempino, Aido Bareikio ir Patricijos Jurkšaitytės, paroda.
 
Profesorius Zapkus mokė kiekvieną menininką įsigilinti į savo individualybę, ieškoti unikalaus ir tik sau būdingo kūrybinio kelio, supažindino su šiuolaikinio meno kūrimo strategijomis. Darbas Zapkaus studijoje labai skyrėsi nuo bendros VDA studijų praktikos, padarė didelį poveikį ne tik jo mokiniams, bet ir visam šiuolaikinio meno vystymuisi Lietuvoje.
 
Kolekcijoje – Patricijos Jurkšaitytės, Ginto Vaičio, Eglės Gineitytės, Sigitos Maslauskaitės darbai.